Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ANajlepsi inspektorzy ruchu drogowego

| Autor: ppłk Leszek Pietras, zdjęcia: por. Tomasz Woźniak

W dniach 9-13 maja 18 inspektorów ruchu drogowego z oddziałów terenowych Żandarmerii Wojskowej oraz 3 funkcjonariuszy Policji wystartowało w XXIV Zawodach Inspektorów Ruchu Drogowego Żandarmerii Wojskowej.

ird 6
 

Celem organizowanych rokrocznie w Żandarmerii Wojskowej zawodów inspektorów ruchu drogowego jest sprawdzenie i podniesienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych żandarmów pełniących służbę na drogach naszego kraju, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Prewencji Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Zawodnicy walczący o miano najlepszego inspektora ruchu drogowego współzawodniczyli w konkurencjach obejmujących zarówno wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów o ruchu drogowym, wybranych zagadnień z prawa karnego, wykroczeń i pomocy przedmedycznej, jak i umiejętności praktyczne – jazdę pojazdem służbowym, strzelanie z broni służbowej, kierowanie ruchem drogowym na jednym z wrocławskich skrzyżowań.

Po zaciętej rywalizacji tytuł najlepszego inspektora ruchu drogowego Żandarmerii Wojskowej wywalczył st. kpr. Marcin Szulczyk z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej przypadło sierż. Grzegorzowi Fabijańczykowi z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Na trzeciej pozycji uplasował się chor. Krzysztof Uselis z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce wywalczył Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, II miejsce – Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, a III miejsce – Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla indywidualnych zwycięzców poszczególnych konkurencji. St. kpr. Marcin Szulczyk z Oddziału ŻW w Szczecinie okazał się najlepszy trzykrotnie – w praktycznym kierowaniu ruchem drogowym na skrzyżowaniu, udzielaniu pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych oraz szybkościowo-zręcznościowym kierowaniu samochodem osobowym. W strzelaniu z broni służbowej zwyciężył sierż. Artur Adamczyk z Oddziału ŻW w Krakowie. Chor. Grzegorz Zembek z Oddziału ŻW w Elblągu okazał się najlepszy ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym. Natomiast  mł. chor. Marcin Kopczyński z Oddziału ŻW w Żaganiu zwyciężył w praktycznym teście siłowo-szybkościowym.

 W XXIV Zawodach Inspektorów Ruchu Drogowego Żandarmerii Wojskowej honorowo uczestniczyła również reprezentacja Policji z Komedy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia, która za uzyskanie bardzo dobrych wyników została uhonorowana pucharem oraz dyplomem.

Podsumowania XXIV Zawodów Inspektorów Ruchu Drogowego Żandarmerii Wojskowej dokonał w imieniu komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej zastępca komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu ppłk Artur Staniek. – Jestem pod wrażeniem waszych kompetencji. Zaprezentowaliście wysoki poziom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych oraz dużą wolę walki o uzyskanie jak najlepszych wyników – powiedział ppłk Staniek.

Na zakończenie w imieniu komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej zastępca komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu wręczył zwycięzcom puchary, statuetki  i nagrody.