Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AXXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

| Autor:

W dniach 1-4 września 2015 roku w Kielcach odbywał się XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (a także XXI Międzynarodowe Targi Logistyczne), w którym uczestniczyło prawie 550 wystawców (w tym około 300 polskich przedsiębiorstw). Ponad 40% firm pochodziło z 28 krajów. Wystawę narodową przemysłu obronnego miała Norwegia.

Nasz kraj na targach bardzo mocno zaakcentowała Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ SA). Grupuje ona 30 spółek i osiąga rocznie przychody na poziomie 4 mld zł. W rozmowach z przedstawicielami poszczególnych firm z zrzeszonych w PGZ SA, okazało się, że chętnie zatrudniają byłych wojskowych, a szczególnie specjalistów z określonych branż (np. lotniczej czy Marynarki Wojennej).

 

1
 

2

Na zdjęciach: część ekspozycji targowej rozmieszczono na zewnątrz hal wystawowych, m.in. ukraiński sprzęt do wykrywania obiektów latających.

 

W mieszanych spółkach (np. polsko-ukraińska firma Arboleda remontująca wszelkiego rodzaju śmigłowce), już pracują byli wojskowi (np. były żołnierz zawodowy jest tam dyrektorem ds. handlowych). Z rozmów prowadzonych z przedstawicielami poszczególnych firm można wywnioskować, że osoby zwalniane z wojska mogą w przyszłości liczyć na pracę w przedsiębiorstwach zbrojeniowych.

 

3
 

Na targach królowały samoloty bezzałogowe ......... śmigłowce ......

4
 

5
 

....... oraz uzbrojenie do ich zwalczania!

6