Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A A

Uwaga!
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.

Zwolnienie z służby kontraktowej
Autor Treść
Karll

szeregowy

Data: 17.05.2016 11:54

Witam Wszystkich. Jestem w wojsku dosyć krótko, zdecydowałem żeby zwolnić się, jak wygląda cała procedura, do kogo muszę się zgłosić żeby to uczynić ( do Personalnego , czy do kogoś z kompani ). Ile trwa okres wypowiedzenia jeśli kontrakt mam na 2 lata. Z góry dziękuje za pomoc.

cana123

podporucznik

Data: 18.05.2016 21:59

moze jeszcze przed zwolnieinem dz na L4 - maksynalnie pol roku mozna byc ( po tym czasie zus wysyla na badania ) to bys z pol roku mogl sie pooopierdalac troche... na L4 masz 80% ze sredniej z trzech miesiecy. i moze jak mozesz napisz czemu odchodzisz, byc moze komus tym pomozesz albo rozwiejesz kogos watpliwosci.

Karll

szeregowy

Data: 19.05.2016 11:27

Czy jesteś pewny tego ze tak długo możesz siedzieć na L4, czy szybciej nie wyślą cie na komisje?
możesz coś powiedzieć o tym jak wygląda proces zwalnia się?
A wiec odpowiem ci na pytanie czemu chce odejść z Wojska. Nie będę wypisywał jaka to jednostka itp. Wyobrażenia o wojsku, armii są zupełnie inne. Liczyłem sie z Poligonami wyjazdy na ćwiczenia itp. lecz moja służba nie ma z tym nic wspólnego, jestem w kompani inżynieryjnej, od kwietnia do grudnia siedzę po za domem, nie robi nic związanego z wojskiem( oprócz noszenia munduru), zajmuje sie wycinaniem drzew, oraz równaniem terenu, część do sprzętu są kupowane z mojej kieszeni ponieważ w etacie jednostki nie ma takiego sprzętu i sprzęt nie jest remontowany przez kompanie remontową. Próbowałem sie przenieść Dowódca Jednostki powiedział do mnie ze mam sie zastanowić czy chce być żołnierzem. Panowie plusy w byciu w Wojsku to: wypłata, to że nosisz mundur, możesz czuć sie PATRYJOTĄ . Jest więcej minusów jeśli chodzi o moją jednostkę niż plusów. Nie wiem jak w innych jednostkach. Ale między książki można sadzić sobie Braterstwo, ciągłe poprawianie swoich umiejętność itp. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

cana123

podporucznik

Data: 20.05.2016 21:07

w kazdej chwili moga Ciebie wezwac do ZUSu ( przynamniej u cywili ) i wyslac na badania. ale sogolnie to 180 dni mozesz byc na L4 potem jak przedluzysz to komisja lekarska obowiazkowo bo po 180 dniach idzie sie na zasilek pielegnacyjny. co do Twojego problemu to doskonale rozumiem. co powiedziec - [cenzura] trafiles i tyle. dowodca sie moze zastanawiac jak zarabia z 10k na łape.