Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A A

REGULAMIN FORUM
Autor Treść
PDT
Moderator
starszy sierżant
PDT

Data: 07.11.2008 22:45

REGULAMIN FORUM

ROZDZIAŁ I
POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. "Forum Wojsko Polskie", jest własnością Departamentu Wychowania i Promocji Obronności.

2. "Forum Wojsko Polskie" jest udostępniane użytkownikom bezpłatnie w celu wymiany poglądów, ciekawostek i innych informacji.

3. Warunkiem korzystania z "Forum Wojsko Polskie" jest znajomość i akceptacja niniejszego regulaminu.

4. Administratorzy "Forum Wojsko Polskie" zastrzegają sobie prawo do czasowego zawieszenia działania forum bez podania przyczyny.

5. Administratorzy "Forum Wojsko Polskie" zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym momencie.

6. Rejestrując się na forum i każdorazowo logując się na założone konto - automatycznie wyrażasz zgodę na warunki oraz postanowienia niniejszego regulaminu.

ROZDZIAŁ II.
TREŚĆ N A FORUM

7. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść postów umieszczanych na forum. Wszystkie wypowiedzi są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami ich autorów.

8. Treści zamieszczane na forum, powinny mieć charakter związany z szeroko pojętą obronnością kraju.

9. Treści powinny być zamieszczane w odpowiednich, przygotowanych przez administratorów kategoriach tematycznych. Posty należy dodawać w odpowiednich tematach, jawny offtopic (pisanie nie na temat) jest z całą surowością tępiony przez administrację forum.

10. Nie zakładaj tematów dotyczących tych samych lub bardzo podobnych problemów, które już istnieją na forum. Swoje opinie wyrażaj w dostępnych na forum wątkach, nie twórz nowych bez potrzeby. Przed napisaniem nowego tematu skorzystaj z opcji "Szukaj". Tematy zdublowane będą bez ostrzeżenia przenoszone do "Wysypiska", blokowane lub kasowane.

11. Zabrania się publikować na "Forum Wojsko Polskie" treści komercyjnych (np. reklam, komunikatów i linków do takich treści).

12. Zabrania się publikowania na "Forum Wojsko Polskie" treści wzywających do popełnienia przestępstw, nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, oraz treści propagujących przemoc i pornografię, a także porad dotyczących uchylania się od służby wojskowej i niestosowania się do regulaminów wojskowych.

13. Zabrania się publikowania treści naruszających prawa autorskie, znaki towarowe jakichkolwiek osób trzecich oraz linków do innych stron internetowych nie będących związanymi z treścią postu.

14. Zabrania się publikowania treści obrażających w jakikolwiek sposób innych Użytkowników.

15. Posty muszą zawierać wyłącznie informacje, komentarze lub opinie związane z pytaniem/problemem postawionym w temacie. Nie dopisuj odpowiedzi, które nie wnoszą nic nowego do dyskusji, są powieleniem lub wyrażeniem poparcia dla poprzednich postów. Staraj przekazać się jak najwięcej potrzebnych informacji.

16. Na forum panuje całkowity zakaz używania słów powszechnie uznawanych za wulgarne lub obraźliwe.

17. Nie wyzywaj nikogo. Pamiętaj, że twoje słowa świadczą o tobie.

18. Jeśli coś umknie twojej uwadze nie dopisuj kolejnego postu, ale kliknij na przycisk "ZMIEŃ". Nigdy nie twórz dwóch (lub więcej) postów następujących bezpośrednio po sobie w niewielkim odstępie czasu.

19. Nie pisz kilkuwyrazowych lakonicznych postów bez uzasadnienia swoich racji, kiedy jest to wymagane.

20. "Nabijanie" postów, dla podwyższenia swojej rangi będzie skutkowało wyłączeniem, ostrzeżeniem, a w ostateczności ograniczeniem dostępu.

21. Prywatne lub mało ważne sprawy załatwiaj poza forum. Możesz skorzystać z P W, chata, e-maila, Gadu-Gadu lub innych komunikatorów.

16. Nie odpowiadaj na posty łamiące regulamin. Nie kontynuuj kłótni Nie pouczaj innych - od tego są moderatorzy.

17. Szanuj zdanie innych. Każdy może mieć odmienne zdanie w danej sprawie.

18. Zawsze sprawdzaj swój post przed wysłaniem - może się okazać, że będzie on nieczytelny dla innych lub zrozumiany nie tak, jak powinien. Staraj się poprawiać wszystkie błędy, zwracaj szczególną uwagę na poprawną ortografię i gramatykę! (nie jest to co prawda forum polonistyczne ale brak szacunku do języka świadczy o braku szacunku do czytelnika). Nie formatuj specjalnie tekstu bez potrzeby, nie nadużywaj wytłuszczeń, dużych rozmiarów czcionek czy kolorów. Zwracaj uwagę na polskie znaki i interpunkcję -niechlujne posty mogą zostać przeniesione do "śmietnika" bez dodatkowych ostrzeżeń

19. Zabrania się jednak publicznej krytyki Użytkowników robiących błędy przez innych Użytkowników -taka krytyka może się odbywać wyłącznie poprzez wysyłanie wiadomości prywatnych. Rażące błędy ortograficzne mogą być uwypuklane przez Administratora i Moderatorów w celu uniknięcia ich powielania przez innych Użytkowników

20. Zgodnie z "Etykietą" zabronione jest pisanie postów WIELKIMI LITERAMI - oznacza to krzyk i jest nieczytelne. Takie posty będą usuwane.

21. Posty i tematy nie wnoszące nic do dyskusji -"Off Topie" (nie na temat) będą przenoszone do działu "Wysypisko".

ROZDZIAŁ III.
UŻYTKOWNICY

22. Użytkownicy zarejestrowani mogą korzystać ze wszystkich for dyskusyjnych, a także ze wszystkich przywilejów im przysługujących.

23. Użytkownicy zarejestrowani zdobywają "rangi" świadczące o ich udziale w dyskusjach na forum.

24. Zatwierdzone grupy użytkowników maj ą prawo do otwierania własnych for grupowych. Otwarcie forum dla grupy wymaga potwierdzenia administratorów forum.

ROZDZIAŁ IV.
MODERATORZY

25. Każdy moderator opiekuje się danymi działami na forum. Naruszenia regulaminu powinny zostać zgłoszone do moderatora odpowiedzialnego za dział, w którym popełniono wykroczenia.

26. Zadaniem moderatorów forum jest m.in. regularne utrzymywanie porządku na forum, i pomoc użytkownikom.

27. Zdanie moderatora jest ostateczne i nie może być podważone przez żadnego użytkownika.

ROZDZIAŁ V.
SANKCJE

28. Nieprzestrzeganie zasad zamieszczonych w niniejszym regulaminie oraz zaleceń moderatorów będzie skutkowało sankcjami do ograniczenia dostępu do "Forum Wojsko Polskie" włącznie

29. Użytkownik wypowiadający się na forum ponosi wszelkie konsekwencje prawne za swoją wypowiedź (do karnych włącznie - pkt 31)

ROZDZIAŁ VI.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

30. Treść niniejszego regulaminu może ulec zmianie. "Forum Wojsko Polskie" jest stworzone dla Użytkowników, którzy w tym wątku mogą dopisywać swoje sugestie związane z regulaminem. Po ich rozpatrzeniu regulamin może zostać zmieniony.

31 . Administratorzy "Forum Wojsko Polskie" zastrzegają sobie prawo do ujawnienia tożsamości Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez niego podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na Forum.